Drama v Bartošovicích!

09.07.2021

Další mistrovský zápas sehrály Hodslavice v Bartošovicích. Netradičně byl vypraven dokonce i autobus, což bylo zpestření celého nedělního odpoledne. Zajímavé bylo i to, že s Bartošovicemi jsme se utkali přesně po roce. Tenkrát jsme doma vyhráli pohodlně 4:1. Další pikantností bylo, že tehdy řídil zápas náš dnešní hráč a v tomto zápase bylo k vidění 10 žlutých karet a jedna karta červená. Do základní sestavy se vrátili Lukáš Kudělka, Milan Štěpják a Pavel Kryka. V poli nastoupil Denis Strempek a do brány se postavil po dlouhé rekonvalescenci Patrik Kuchtík. Zápas začal ve velmi vysokém tempu. Bartošovice si dokázaly během prvních 5 minut vytvořit dvě tutové šance, avšak naši se statečně ubránili. Již v 6. minutě jsme si vytvořili první šanci i my. Kuba Mikšík krásně našel Honzu Steculu, který se v zakončení nemýlil. Za 6 minut jsme již vedli 0:2, když opět Kuba Mikšík vytvořil šanci, které se na 100 % zhostil Michael Kuchtík. Míša Kuchtík byl v prvních 20 minutách k nezastavení.

V 17. minutě založil útok Denis Strempek a po jeho přihrávce se z gólu neradoval nikdo jiný než opět Michael Kuchtík. Je nutné uznat, že prohrávat po 20 minutách 0:3 bylo velmi kruté pro domácí fotbalisty. Nedalo se říct, že by byli úplně horší, jen naši prostě byli daleko efektivnější. Do dalších šancí se v prvním poločase postupně dostával Honza Stecula, Michael Kuchtík a asi největší šance byla, když Kuba Mikšík předvedl krásné sólo, kdy obešel tři domácí hráče včetně brankáře a už jen téměř do prázdné brány servíroval míč Honzovi Steculovi, který však orazítkoval pouze pravou tyč domácí brány. Do nebezpečných šancí se však dostávaly i Bartošovice. Patrik Kuchtík si vedl statečně. Bohužel do svačiny se nám podařilo jednou inkasovat. Dalekonosná střela, kterou vyslal domácí kapitán zapadla až do brány. K tomuto gólu bych se vyjádřil následovně: Domácí kapitán jej neměl dosáhnout, neboť už měl být dávno ve sprše. Tento hráč hrál za hranicemi faulů a několikrát to odnesl zejména Milan Štěpják a Honza Stecula. Přestože od 20. minuty hrál se žlutou kartou, tak do poločasu druhou žlutou nedostal, ač by si ji zajisté zasloužil.Začátek druhého poločasu na mě působil stejně jako minulý týden proti Štramberku. Z kabiny se tak nějak vrátilo jiné mužstvo. Hned z počátku druhého poločasu nás začaly Bartošovice přehrávat. Nicméně gól z toho fotbalisté Bartošovic nevytěžili, a tak jsme se z gólu radovali my.

V 53. minutě centroval téměř z poloviny překrásně Radek David, který na milimetr přesně našel Honzu Steculu, jež využil dravosti sobě vlastní a zastavit ho dokázal až domácí brankář, avšak pouze za cenu faulu v pokutovém území. Nařízenou penaltu proměnil střelou k pravé tyči Kuba Mikšík, který svůj gól patřičně oslavil. Z trojbrankového vedení jsme se radovali jen 2 minuty. Domácí kanonýr Meihack se i proti nám dokázal prosadit. Po tomto gólu si naši vytvořili další dvě tutové šance. Kuba Mikšík i Honza Stecula však byli v zakončení neúspěšní. V 67. minutě byl nařízen po faulu Lukáše Kudělky pokutový kop. Zkušený Quitt nedal Patrikovi šanci a opět se začalo schylovat k dramatickému závěru. Až v 81. minutě viděl domácí kapitán druhou žlutou kartu a automaticky následovala červená karta. Tato karta, ale měla přijít už dávno. Z mého skromného pohledu bych ji očekával někde už ve 33. minutě. Bartošovice tedy musely jít do závěrečného tlaku pouze v 10. I to jim, ale nakonec stačilo. Po nádherně hozeném autovém vhazování až do pokutového území srovnal minutu před koncem teprve devatenáctiletý Robin Huška.

O vítězi tohoto napínavého zápasu musely rozhodnout až pokutové kopy. Nejsem si jistý kolik se jich kopalo, ale mám dojem, že na každé straně minimálně 10. V naší bráně byl místo Patrika Denis a z našich fotbalistů neproměnil penaltu jen Standa Homolka. Rozhodující pokutový kop proměnil z pozice brankáře Denis Strempek. Nakonec jsme si z Bartošovic přivezli dva body, což považuji za solidní úspěch, nicméně určitě tento tým měl na to, aby zápas rozhodl v základní hrací době. Nespočet šancí spálil Honza Stecula, také Kuba Mikšík, ale i Michael Kuchtík. Avšak Michael Kuchtík hrál opravdu famózně, především první poločas to byla lokomotiva. V druhém poločasu už tolik vidět nebyl. V závěru bych chtěl jen napsat, že tomuto zápasu nechybělo vůbec nic. Hodně branek, plno soubojů na hranici, a i za hranicemi faulů, emoce a vzájemné šarvátky. Výsledku v poměru 4:4 nevěřila ani legendární hodslavská 8čka, který bavil, jak je u něho už zvykem všechny okolo. Až přijedou na jaře Bartošovice k nám, tak musíme hodně doplnit zásoby, neboť 8čka pozval na odvetu téměř každého do Hodslavic.

Příští zápas doma v sobotu přivítáme Mankovice, které jsou předposlední a zatím letos ještě v základní hrací době nevyhrály. Ze 4 zápasů obdržely už 18 branek, což je vůbec nejhorší bilance v celé soutěži. Věřím, že tento zápas vyhrajeme v poměru 4:1.